Aktualności
11.05.2016
Tylko w tym roku w plebiscycie Złoty Medal – Wybór Konsumentów internauci oraz zwiedzający oddali ponad 52 000 głosów. Na targach TTM, które odbyły się w trakcie Motor Show, dziennie otrzymywaliśmy aż 250 głosów we wszystkich trwających głosowaniach. W tej chwili rekord wynosi 18 854 głosów, oddanych na najlepszy produkt targów Polagra Premiery. Jednak statystyki pokazują, że może on być wkrótce nieaktualny.

[ więcej ]


10.05.2016
Uwaga! Ogłaszamy autorów zwycięskich projektów na targowe doodle z okazji 95-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich!

[ więcej ]


08.05.2016
Znakomita ekspozycja, znakomite stylizacje, jeszcze bardziej znakomite pokazy i najznakomitsi zwiedzający! 16 edycję targów Forum Fryzjerstwa LOOK i Forum Kosmetyki beautyVISION tylko w ten sposób można podsumować. Wszyscy, którzy odwiedzili targi w ten weekend, mogli podziwiać mnóstwo nowości, zarówno na stoiskach wystawców jak i w programie wydarzeń.

[ więcej ]


Archiwum

LOOK ponownie olśnił branżę!

Znakomita ekspozycja, znakomite stylizacje, jeszcze bardziej znakomite pokazy i najznakomitsi zwiedzający! 16 edycję targów Forum Fryzjerstwa LOOK i Forum Kosmetyki beautyVISION tylko w ten sposób można podsumować. Wszyscy, którzy odwiedzili targi w ten weekend, mogli podziwiać mnóstwo nowości, zarówno na stoiskach wystawców, jak i w programie wydarzeń.

W pierwszy dzień imprezy uwaga targowych gości skupiona była przede wszystkim na konkursie KREATOR, który już po raz XIV pozwolił młodym, zdolnym fryzjerom puścić wodze fantazji. Konkurs KREATOR znowu nas pozytywnie zaskoczył.  Do rywalizacji stanęło ponad 70 uczestników (w niektórych kategoriach nie sposób ich było zmieścić na scenie). Po wtóre, pomysłowością i inwencją twórczą, którymi popisali się nasi zawodnicy. Tegoroczna edycja konkursu składała się z aż 6 kategorii konkursowych, w których młodzi fryzjerzy rywalizowali o tytuł KREATORA 2016. Najbardziej spektakularną i popularną okazała się ponownie konkurencja ART&HAIR, gdzie inspiracją do wykonania stylizacji była Amidala z filmu „Star

Wars”. Laureatką tegorocznej edycji i jednocześnie Nagrody Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich – 2 500 zł – została Beata Karczyńska. Emocje na scenie były ogromne, a każda ze stylizacji oryginalna i misternie wykonana.

Sceną Główną zawładnęły w obu dniach niesamowite pokazy światowej sławy stylistów i prezentacji najnowszych kolekcji. Zobaczyć można było między innymi pen Razor – ostre piór, czyli innowacyjną brzytwę do brody, włosów i brwi, kolekcję wiosna/lato 2016 Selective Professional czy ILLUSIONS od Montibello. Ponadto firma FOX zaprezentowała swoje nowoczesne (innowacyjne) narzędzia, Intercoiffure Polska przeprowadziła przepiękny pokaz Shadows.

Młodzi fryzjerzy i kosmetyczki stanęli przed ogromnym wyzwaniem rywalizując o tytuł Mistrza Polski. Branża fryzjerska walczyła o tytuł w Otwartych Mistrzostwach Fryzjerstwa Polskiego oraz w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów, natomiast stylistki rywalizowały w Otwartych Mistrzostwach Polski w Makijażu Profesjonalnym. Nowością, która od razu zdobyła rzesze fanów, są Mistrzostwa Polski w Barberingu. Strzyżenie męskie uznaje się za jedną z najtrudniejszych dziedzin fryzjerstwa, barberzy czynią je ogromnie widowiskową sztuką. Moda na brody trwa w najlepsze, także na Targach Poznańskich!

Nie zabrakło także na targach LOOK merytorycznej wiedzy. Nauczyciele zawodu fryzjer mieli okazję uczestniczyć w konferencji, która była odpowiedzią na wiele problemów, z którymi się borykają.

Na targach pojawili się także znani i lubiani. Na stoisku NeoNail dostrzec można było Patrycję Kazali promującą najnowszą kolekcję, której jest autorką. Swoim wizerunkiem Natalia Siwiec sygnowała markę Indygo, natomiast na stoisku Semilac można było otrzymać autograf od Mistera Polski 2015 – Rafała Maślaka. Na zaproszenie marki KEMON pojawiła się Barbara Kurdej-Szatan, która promowała nową kolekcję AVALON. Tradycyjnie na targi LOOK zawitali styliści z programu "Ostre Cięcie" - Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt, z którymi można było porozmawiać na stoisku Fale Loki Koki.

Program imprezy był tak bogaty, że każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.  Pokazy na Scenie Głównej oraz stoiskach wystawców przykuwały uwagę nie tylko profesjonalistów, ale również klientów salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Obserwując pokazy najnowszych trendów w cięciach, stylizacji fryzjerzy na pewno znaleźli inspirację do pracy w swoich salonach, by móc zaoferować swoim klientom najmodniejsze stylizacje.

 

Kolejna edycja LOOK dobiegła końca, dziękujmy za udział wszystkim wystawcom, zwiedzającym i uczestnikom mistrzostw. Do zobaczenia za rok!

[ Wstecz ]


W tym samym czasie
Zobacz również
Usługi