Kreatywni fryzjerzy - rozmowa z Anną Okseniuk - ubiegłoroczną laureatką KREATORA

Anna Okseniuk – zdobyła pierwsze miejsce w konkursie KREATOR 2016 w kategorii NEW LOOK stylizacja damska. Rozmawiamy z Anią o rozwoju kariery, ulubionych stylizacjach i nowych trendach. Poznaj wskazówki i system pracy kreatywnej fryzjerki!

Anna pracuje jako fryzjerka od ponad 12 lat i ciągle ma głowę pełną nowych pomysłów. Chce dalej rozwijać się tym zawodzie.

Gdzie pracujesz  na co dzień?
- Pracuję w kameralnym salonie “EQUILIBRIUM” na Warszawskim Ursynowie.

Jakie fryzury lubisz wykonywać najbardziej?
- Najbardziej lubię metamorfozy. Prace nie powinny być monotonne i za każdym razem szukam nowej inspiracji, co czasem bywa duży wyzwaniem. W zmieniającym się tak szybko świecie trzeba reagować szybko i być innowacyjnym, również w mojej profesji.

W jaki sposób wygrana wpłynęła na Twoją karierę?
- Wygrana wpłynęła na moja karierę bardzo pozytywnie. Wzrosło zainteresowanie salonem i naszą ofertą. Wiele osób wchodzi na stronę internetową, chce zapisać się i spróbować znaleźć u nas receptę na nową fryzurę. Jako nagrodę otrzymałam ładny i efektowny puchar, który stoi w salonie na widoku. Klientów bardzo interesuje, gdzie go otrzymałam, podziwiają fryzury i pytają o szczegóły różnych technik. To wielka motywacja do dalszej pracy.

Skąd czerpałaś inspiracje podczas konkursowej stylizacji?
- Tematyka i sposób realizacji pracy były określone wymaganiami konkursu. To narzucało pewne ramy realizacji. Motywem przewodnim było zastosowanie form geometrycznych. Inspiracja do stylizacji zrodziła się po obejrzeniu fotografii i clipów znanego artysty i modela, zwanego "Zombie Boy’’. Jego stylizacje sceniczne były dla mnie fascynujące i postanowiłam utrzymać ten klimat w swoim projekcie.

Jakie są trendy w stylizacjach damskich na ten rok?
- Tegoroczny trend to stosowanie nowych form i technik, rodem z cyfrowego świata komputerów. To stąd biorą się techniki typu pixel hair.

Jakie wskazówki udzieliłabyś osobom, które w tym roku wezmą udział w konkursie KREATOR?
- Staram cieszyć się swoją pracą, choć jest ona wymagająca i nie zawsze od razu uzyskujemy oczekiwany efekt. Praca jest jednak zawsze podstawą każdego sukcesu, więc wytrwałość na pewno w końcu zostanie nagrodzona. Drugim elementem jest chęć ciągłego doskonalenia się poprzez naukę, szkolenia i kontakt z najlepszymi w branży. To prosta recepta na sukces i chyba uniwersalna w każdym zawodzie.

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact