Kreatywni fryzjerzy - rozmowa z Beatą Korczyńską - ubiegłoroczną laureatką KREATORA

Beata Korczyńska – zdobyła pierwsze miejsce w konkursie KREATOR 2016 w kategorii ART&HAIR. Rozmawiamy z Beatą o artystycznych aspektach zawodu oraz o przebiegu kariery po zakończeniu konkursu. Poznaj wskazówki i system pracy kreatywnej fryzjerki!

Dlaczego zdecydowałaś się wziąć udział w konkursie KREATOR?
- Była to, jak chyba w większości przypadków chęć sprawdzenia się i porównania z innymi.

Jaka była największa trudność przy tworzeniu stylizacji inspirowanej Gwiezdnymi Wojnami?
- Podstawowym problemem było stworzenie takiej formy, która jest spójna z uniwersum Gwiezdnych Wojen, takiej w której oglądający będzie od razu kojarzył postać Padme Amidala, ale nie będzie to cosplayowa kopia wizerunku występującego w filmie.

W jaki sposób wygrana wpłynęła na Twoją karierę?
- Na pewno wygrana daje większą rozpoznawalność, co ułatwia rozmowy przy staraniu się o udział w ciekawych projektach, jest formą promocji własnej osoby i salonu, a dodatkowo dzięki wygranej w konkursie KREATOR, na uczelni otrzymałam stypendium za osiągnięcia artystyczne.

Czy na co dzień czeszesz tak ekstrawaganckie fryzury w salonie? Jeżeli tak, to jakie są to okazje?
- Salon rządzi się innymi prawami niż wybieg i królują tam fryzury użytkowe, czasami na troszeczkę szaleństwa pozwalają fryzury ślubne. „Rozwijać skrzydła” mogę dopiero w pracach zaliczeniowych na uczelni. Studiuje charakteryzacje teatralno-filmową w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie i tam mam okazje tworzyć projekty w których ogranicza nas tylko wyobraźnia. Moje pomysły na stylizację inspirowaną rokoko były pokazywane m.in. podczas nocy muzeów w Pałacu w Wilanowie, a wizja anioła była częścią pokazu WSA pt. Anioły i Demony

Jakie wskazówki udzieliłabyś uczestnikom tegorocznego KREATORA?
- Na poziomie tego konkursu trudno dawać rady dotyczące techniki, ale na pewno nie ograniczajcie swojej wyobraźni. Starajcie się pracować zgodnie z konwencją określona tematem konkurencji i stwórzcie spójny wizerunek. Jeżeli macie dobry pomysł na stylizację w której trzy elementy takie jak fryzura, makijaż i strój będą tworzyły jedną całość to jesteście na najlepszej drodze do sukcesu. Powodzenia!

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact