Kreatywni fryzjerzy - rozmowa z Dominiką Jackowską - ubiegłoroczną laureatką KREATORA

Dominika Jackowska – zdobyła pierwsze miejsce w konkursie KREATOR 2016 w kategorii FOREVER YOUNG. Rozmawiamy z Dominiką o stylizacjach dla osób 60+ oraz nowych trendach dla seniorów. Poznaj wskazówki i system pracy kreatywnej fryzjerki!

Fryzura dla seniora to nie lada wyzwanie. Stereotypowo kojarzy się z koloryzacją zakrywającą siwe włosy. Natomiast ubiegłoroczna kategoria opierała się na srebrnym kolorze, naturalnym dla starszych osób. Jakie – zgodnie z Twoim doświadczeniem – są oczekiwania obecnych klientów 60+ odnośnie fryzur i koloryzacji? I jakie są trendy w tym zakresie?
- Panie w tym wieku najczęściej chcą pozbyć się siwego odrostu i w ten sposób odmłodzić się , fryzury muszą być dosyć krótkie, wycieniowane i uniesione od nasady. Ja natomiast sądzę, że każdy wiek jest piękny i też 60 + ma swoje prawa. Stawiałam na naturę, tak jak w ubiegłorocznej kategorii, kolor siwy pięknie podkreśla urodę osób dojrzałych.

Czy długość i kolor włosów są przypisane do konkretnego wieku, czy obecnie osoby starsze są chętne do eksperymentów?
- Każda z Pań i Panów są innej urody, więc długość włosów czy kolor właśnie od tego zależy. Wśród tych osób można znaleźć takich, którzy są bardziej przebojowi i chętnie zgadzają się na eksperymentowanie, przykładem są modele, którzy biorą udział w konkurencji Forever Young.

Dlaczego zdecydowałaś się akurat na tę kategorię?
- To było dla mnie coś innego, nowego jeśli chodzi o konkursy, postanowiłam zaryzykować i podjąć się tego wyzwania.

Jaka była reakcja Twojego modela jak zobaczył efekt końcowy?
- Mój model zdecydowanie dobrze czuł się w tej stylizacji, moim planem było pokazanie że wigor i szyk to nie tylko domena młodszej części pokolenia, a że Pan Franek jest młody duchem to wszystko ze sobą dobrze współgrał.

Jakie wskazówki byś udzieliła tegorocznym uczestnikom KREATORA?
- Kluczem do sukcesu w moim przypadku było to, że dużo ćwiczyłam, miałam dobry kontakt z moim modelem, ale przede wszystkim nastawienie. Nie myślałam o wygranej, a o tym żeby dać z siebie jak najwięcej, zdobyć nowe doświadczenia i przede wszystkim dobrze się bawić.

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact