Kreatywni fryzjerzy - rozmowa z Piotrem Karczewskim - ubiegłorocznym zwycięzcą KREATORA

Piotr Karczewski – zdobył pierwsze miejsce w konkursie KREATOR 2016 w kategorii Crazy Kids Hair oraz New LOOK, stylizacja męska. Rozmawiamy o fryzurach dziecięcych oraz trendach w stylizacjach męskich. Poznaj wskazówki i system pracy kreatywnego fryzjera!

konkurs-fryzjerski-kreator-2016-5-002.jp

Piotr od 9 lat jest fryzjerem, na co dzień mieszka i pracuje w Prabutach, małej, malowniczo położonej miejscowości na Pomorzu . Od zawsze uwielbia klasyczne męskie strzyżenia.

Co najlepiej wspominasz z konkursu?
- Kategoria Crazy Kids Hair oraz New Look stanowiły wyzwanie, co dla mnie jest motorem napędowym do działania. Praca z kolorem jest dla mnie zabawą i pozwala urzeczywistnić przestrzeń mojej wyobraźni. KREATOR to wyjątkowe wydarzenie branży fryzjerskiej. Doświadczenie i profesjonalizm, które zostały zaprezentowane podczas konkursu świadczą o wielkim poziomie i jakości zaprezentowanych prac. Na szczególne uznanie zasługują organizatorzy, dzięki którym można było odczuć wyjątkową atmosferę.

Wybrana przez Pana kategoria CRAZY KIDS HAIR z tematyką Monster High nie należała do łatwych. Jakie są plusy, a na co trzeba uważać przy strzyżeniu i stylizacji włosów u dzieci?
- Dzieci są najbardziej wymagającymi bywalcami salonów fryzjerskich. Podstawową i najważniejsza kwestią jest zachowanie bezpieczeństwa, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu i wygody. Strzyżeniu małych pociech towarzyszy niejednokrotnie ogrom radości i frajdy dla samego fryzjera, co wynika z nieprzeniknionej pomysłowości małych umysłów. Praca z dziećmi to również ogromne wyzwanie ponieważ mały klient nie zawsze chce zasiąść na naszym fotelu i potrafi w sposób dosłowny wyrazić niechęć do strzyżenia i naszej osoby. Często zdarza się że sami rodzice wprowadzaj negatywny nastrój poprzez swoja nadopiekuńczość. Strzyżenie maluchów wymaga cierpliwości, zrozumienia i konsekwencji . Od najmłodszych lat dzieci kierują się swoimi idolami, np. w przypadku chłopców reprezentanci drużyn piłkarskich. Rodzice często wyrażają aprobatę i pozwalają na realizację małych marzeń  „chce być jak Lewandowski”.

Czy masz sprawdzone metody jak postępować z dziećmi podczas ścinania włosów, aby wytrzymały przez ten czas w jednym miejscu?
- Doskonałą metodą jest hipnoza (śmiech) , ale do równie sprawdzonych należy odpowiedni dialog z najmłodszą klientelą.

Jaka była reakcja Twojego małego modela jak zobaczył efekt końcowy?
- Efekt końcowy wywołał słowa „Mistrzu, ale baja, ale chyba rodzice mnie zabiją, a dyrektor nie wpuści mnie do szkoły”. Do tej pory Crazy Kids Hair stanowi extreme w mojej karierze zawodowej.

Czy mężczyźni, którzy odwiedzają Twój salon inspirują się znanymi osobami lub konkretnymi zawodami – takimi jak sportowcy czy aktorzy? Czy mają inne źródło inspiracji?
- Trendy fryzjerskie zmieniają się często pod wpływem znanych osobistości i jest nieuniknione, aby klienci odwiedzający salony nie czerpali wzorców z ludzi pochłoniętych swoją pasją. Młodsze pokolenie ma swoich idolów i zależy im, aby choć w małym stopniu mogli być do nich podobni. Dzięki świadomemu posługiwaniu się warsztatem pracy i znajomościom najnowszych trendów jest to możliwe.

Jakie są najgorętsze tegoroczne trendy na 2017 roku dla mężczyzn?
- Rok 2017 jest kontynuacją stylu eleganckiego oraz klasycznego męskiego strzyżenia, które po wielu latach wróciły do męskich salonów fryzjerskich. Coraz częściej można zaobserwować klientów, którzy oprócz strzyżenia korzystają z usług golenia.

Kto ma większe oczekiwania od fryzury – kobiety czy mężczyźni?
- Od zawsze kobiety są przykładem dbałości o wizerunek i atrakcyjność, choć można zaobserwować że mężczyźni coraz częściej zwracają uwagę, aby podążając za nowymi trendami czuć się wyjątkowo i dobrze. Zdają sobie sprawę z tego że ma to istotny wpływ na sukces zawodowy, a nawet szczęście w życiu osobistym. Nie wszyscy podchodzą do tych kwestii równie skrupulatnie, ale kobiety z pewnością staną się odpowiednią motywacją dla swoich mężczyzn.

Prosimy o kilka wskazówek dla tegorocznych uczestników KREATORA
- Tegorocznym uczestnikom KREATORA proponuję, aby praca została wykonana czysto oraz z zachowaniem idealnej formy, która będzie współgrała z całą stylizacją. Pamiętajcie o żywych kolorach i zwróćcie uwagę na szczegóły.

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact